Veiksmīgas mājas lapas izveide ir ļoti būtiska tās turpmākajai darbībai. Lai izveidotu veiksmīgu mājas lapu, jāņem vērā vairākas nianses. Kādas tās ir? Par to šajā rakstā!

Mājas lapas izveide

Veiksmīgas mājas lapas izveide

Mājas lapas izveides procesu var iedalīt 7 soļos:

 1. Informācijas apkopošana: galveno mērķu un mērķauditorijas noteikšana;
 2. Plānošana un plāna izveide;
 3. Dizaina izstrāde un skiču veidošana;
 4. Kvalitatīva satura izveide un izvietošana;
 5. Programmēšana un ar to saistītie darbi;
 6. Testēšana, atsauksmes un mājas lapas palaišana;
 7. Mājas lapas uzturēšanas darbi, regulāri atjauninājumi.

Mūsdienās veiksmīga mājas lapa var ne tikai būtiski ietekmēt attiecības ar klientiem, bet tā arī ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā piesaistīt jaunus klinetus un veidot uzticību. Tā var palīdzēt palielināt peļņu un veidot stabilu klientu bāzi.

Protams, lai pārliecinātos, ka klienti gūst pozitīvu pieredzi, un lai radītu potenciālus atgriešanās apmeklējumus, mājas lapai ir jāpadara pēc iespējas pievilcīgāka. Tātad, ir nepieciešams ieguldīt mājas lapas attīstībā.

Soļi veiksmīgas mājas lapas izveidei

Mūsdienās gandrīz katram uzņēmumam ir sava mājas lapa. Patiesībā, internetā ir vairāk kā 1.8 miljardi mājas lapu, un to skaits katru dienu pieaug. Līdz ar to, dienu no dienas strauji aug konkurence.

Lai atšķirtos mājas lapu jūrā, ir nepieciešams, kas unikāls. Tas var būt unikāls iepirkšanās process, unikāls produkts vai unikāls mājas lapas dizains, kas vecinās klientus atgriezties un piesaistīs jaunus.

Veiksmīgas mājas lapas izveide ietver vairākas nianses:

 • Adaptīvu dizainu, kas nodrošina mājas lapas pielāgošanu dažādās ierīcēs;
 • Vienkāršu un saprotamu navigācijas joslu, lai klients neapmulstu, atrastu visu nepieciešamo;
 • Multimediju failus patīkamākam mājas lapas dizainam;
 • Kvalitatīvu saturu, lai uzlabotu mājas lapas SEO pozīcijas;
 • Blogu, lai iepazīstinātu klientus ar aktuālām tēmām, uzlabotu mājas lapas SEO pozīcijas.
Veiksmīgas mājas lapas izveide

Kā noteikt vai mājas lapa ir veiksmīga?

Lai noteiktu vai mājas lapa ir veiksmīga, nepieciešams novērtēt vai sākotnēji izvirzītie mērķi ir sasniegti. Tos iespējams pārbaudīt ar tādiem rādītājiem kā apmeklējums, mājas lapā pavadītais laiks. Papildus tam ar siltuma karti iespējams noteikt, ko mājas lapas apmeklētāji mājas lapā darījuši.

Regulāri pārbaudot izvirzīto mērķu progresu, kā arī izvirzot jaunus mērķus, mājas lapa tiks uzlabota un turpinās augt. Lai sasniegtu rezultātus, mājas lapu nepieciešams uzturēt un uzlabot arī pēc tās izveides.