Sabiedrībā pastāv uzskats, ka mājas lapas izstrāde ir dārga. Tas ir mīts! Mūsdienās digitālā vide piedāvā visai plašas iespējas un bagātīgu informāciju, kas ļauj mājas lapu izveidot teju ikvienam.

Kā pašam izveidot savu mājas lapu?

Viss kas vajadzīgs ir domēna nosaukums, serveris, kas nodrošinās lapas darbību un, ja neesat programmētājs, ieteicams iegādāties arī kādu jau gatavu mājas lapas dizaina bāzi jeb template. Papildus tam, protams, būs nepieciešams arī laiks, vēlme mācīties, lai paša spēkiem varētu pielāgot vietni savām vēlmēm un izvietot tajā informāciju. Cik šāda vietne izmaksā? Tas atkarīgs no izvēlētās sistēmas un dizaina, bet, tiem, kas neatlaidīgāki un vēlas visu paveikt paša spēkiem, sākumā pietiks ar budžetu līdz 200 Eur. Pēc tam katru gadu būs jāmaksā par domēna nosaukumu un serveri, uz kura vietne izvietota. Protams, izvēloties šādu risinājumu, jāņem vērā, ka būs jāpieturas pie izvēlētā dizaina, tāds, iespējams, būs vēl kādai vietnei un visticamāk, ka būs arī dažādi ierobežojumi tā pielāgošanas iespējām.

Kādēļ pastāv uzskats, ka mājas lapu izveide ir dārga?

Bieži vien mājas lapas izmaksas pieaug arī tādēļ, ka vietnes izstrādes procesā pasūtītājs izvēlas veikt izmaiņas vai pievienot papildus funkcijas, par kurām iepriekš nebija pat iedomājies. Individuālas mājas lapas izstrāde var būt vairāku mēnešu projekts, tādēļ arī izmaksas var būt dārgākas kā vietnei, kam nav nepieciešams specifisks dizains vai funkcionalitātes.

mājas lapas izstrādes process
Foto: Kaleidico, unsplash.com

Individuālas mājas lapas izstrāde

Individuāli izstrādāta mājas lapa būs unikāla un nelīdzināsies citām. Šādas mājas lapas izvēlās uzņēmumi, kas vietni vēlas īpaši pielāgot sava uzņēmuma identitātei un iekļaut dažādus nestandarta risinājumus.

Ja izvēlaties veidot unikāla dizaina mājas lapu vai nepieciešams kāds individuāls risinājums, visticamāk vērsīsieties pie kāda IT speciālista. Ja mājas lapu vēlaties unikālu, tās izstrādes procesā piedalīsies vairāki speciālisti:

 • Projekta vadītājs;
 • Grafiskais dizaineris;
 • Satura speciālists;
 • Programmētāji.

Veidojot nestandarta risinājumus. ir grūti paredzēt, cik daudz laika būs nepieciešams. Programmēšana ir visai laikietilpīgs process, kas visbiežāk sastāda lielākās mājas lapas izmaksas.

Mājas lapas izstrādes cenu nosaka nepieciešamais programmēšanas darbu apjoms
Foto: Emile Perron, unsplash.com

Kas sastāda mājas lapas izstrādes cenas?

Mājas lapu izstrādes cenas var būt ļoti dažādas, bet vairumā gadījumu to izmaksas sastādīs:

 • Domēna nosaukuma iegāde;
 • Serveris;
 • Jau gatava dizaina iegāde vai grafiskā dizainera pakalpojumi vietnes dizaina, logo, banneru un citu elementu izstrādē;
 • Programmēšanas darbi;
 • Lielākos projektos tiek piesaistīts arī projekta vadītājs;
 • SEO draudzīga satura izveide un tā ievietošana mājas lapā;
 • Testēšana;
 • Vietnes uzturēšana, atjaunināšana un regulāra informācijas papildināšana.

Ja mājas lapas izstrādi uzticēsiet speciālistiem, tie parūpēsies, lai tā strādātu bez aizķeršanās un būtu aprīkota ar moderniem risinājumiem. Mūsu speciālistu komanda pievērš īpašu uzmanību vietnes izstrādē un parūpējas, lai to var atrast arī Jūsu potenciālie klienti! Vairāk par mūsu darbiem un aktuālajām izmaksām, iespējams apskatīt šeit.