Mājas lapas izstrāde var būt visai sarežģīts process. Mājas lapa ir kā vizītkarte – tā var radīt pirmo iespaidu, kā arī tajā jābūt visai nepieciešamajai informācijai par biznesu vai organizāciju, par kuru tā vēsta. Lai tā būtu pilnīgi funkcionējoša, efektīva un arī mūsdienīga, nepieciešams ieguldīt laiku un ievērot vairākas svarīgas nianses. Kādas tās ir? Kāda izskatās mūsdienīga mājas lapa? Kā tādu izveidot?

Mājas lapas izstrāde un procesi

Lai gan sākotnēji varētu šķist, ka mājas lapas izstrādes pamatā ir programmēšana, tā nebūt nav. Tik pat svarīga procesa sastāvdaļa ir informācijas apkopošana un plānošana, kā arī satura izveide un tā pareiza izvietošana. Turklāt, veidojot mājas lapu, iespējams izvēlēties jau iepriekš izveidotu mājas lapas dizainu, kas ievērojami saīsina tās izstrādes laiku. Galvanie mājas lapas izstrādes procesa soļi:

mūsdienīgas mājas lapas izstrāde
 1. Informācijas apkopošana: galveno mērķu un mērķauditorijas noteikšana;
 2. Plānošana un plāna izveide;
 3. Dizaina izstrāde un skiču veidošana;
 4. Kvalitatīva satura izveide un izvietošana;
 5. Programmēšana un ar to saistītie darbi;
 6. Testēšana, atsauksmes un mājas lapas palaišana;
 7. Mājas lapas uzturēšanas darbi, regulāri atjauninājumi.

Mūsdienīga mājas lapa

Mūsdienīga mājas lapa ietver dažādas funkcijas, ko sagaida ikviens klients. Tai jābūt viegli uztveramai, nepārprotamai, ar kvalitatīvu informāciju, kas satur atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem. Galvenie mūsdienīgas mājas lapas pamatprincipi:

 1. Minimālisms – nepārpildiet lapas ar nevajadzīgu saturu;
 2. Adaptīvs dizains – pielāgos mājas lapu ikvienas ierīces ekānam;
 3. Moderna fonta izvēle;
 4. Multimediju failu izmantošana;
 5. Pogu izmantošana;
 6. Kategoriju salinkošana ar citām kategorijām;
 7. Blogs – uzlabos mājas lapas SEO.
mūsdienīgas mājas lapas izstrāde

Adaptīvas mājas lapas izstrāde

Mūsdienīga mājas lapa pavisam noteikti ir arī adaptīva. Adaptīvs ir tāds, kas spēj ātri pielāgoties jebkurai situācijai, kā arī reaģēt uz to. Tāpat arī adaptīvs mājas lapas dizains automātiski pielāgosies jebkuras ierīces ekrāna izmēriem neatkarīgi no tā, vai tas ir stacionārais dators, portatīvais dators, planšetdators vai viedtālrunis.

Adaptīvs dizains var paildzināt laiku, ko mājas lapas apmeklētāji pavada mājas lapā. Tas var arī uzlabot mājas lapas reitingus dažādās interneta meklētājprogrammās, kā piemēram, Google, kas ir būtiski, lai mājas lapa būtu vieglāk atrodama.

Vairāk par adaptīvu mājas lapas dizainu lasi mūsu bloga rakstā – Adaptīvas mājas lapas izveide!

Mūsdienīgas mājas lapas izveide ir būtiska, lai tā spētu efektīvi fukcionēt, kā arī būtu saistoša tās apmeklētājiem, paildzinātu tajā pavadīto laiku. Uzticiet mūsdienīgas mājas lapas izstrādi profesionāļiem. Sazinieties ar mums!