Web hostings jeb dažkārt latviski saukts arī par tīmekļa mitināšanu ir pakalpojums, ko sniedz uzņēmums, kas nodrošina nepieciešamās tehnoloģijas un pakalpojumus, lai tīmekļa vietni būtu iespējams skatīt tiešsaistē. Tīmekļa vietnes tiek saglabātas īpašos datoros, ko sauc par serveriem. Katra tīmekļa vietne, ko esat apmeklējis tiek hostēta uz servera.

Ja interneta lietotājs vēlas skatīt Jūsu tīmekļa vietni, viņam tikai jāieraksta savā pārlūkprogrammā Jūsu tīmekļa vietnes adrese vai domēns. Pēc tam dators savienosies ar Jūsu serveri, un attēlos tīmekļa lapas.

Lielākajai daļai uzņēmumu, kas nodrošina hostinga un serveru uzturēšanas pakalpojumus, ir nepieciešams, lai klienta īpašumā būtu domēns. Ja Jums nav domēna, parasti to palīdz arī iegādāties.

Mājas lapu hostings

hostings

Mājas lapas viena no svarīgākām detaļām ir mājas lapas hostings. Mājas lapas hostingam jeb serverim ir jābūt ar:

  1. Pietiekamu ietilpību, lai tas strādātu ātri;
  2. Automātisku rezerves kopiju, lai datus ir iespējams atjaunot;
  3. Jaudīgam, lai tas spētu nodrošināt ātru ielādes ātrumu visiem apmeklētājiem. WordPress mājas lapām iesākām izmantot Virtuālo serveri;
  4. Tehnisko atbalstu, lai vajadzības gadījumā to var mainīt, uzlabot tā ātrumu vai jaudu.

Mājas lapu hostingu veidi

Mājas lapas hostingu var iedalīt divos veidos – parastajā mājas lapas hostingā un virtuālajā privātajā serverī jeb VPS.

Parasts mājas lapas hostings – uz šāda hostinga var izveidot vienkāršu mājas lapu, vienkāršu blogu, kuru apmeklēs vidēji ap 20 – 100 cilvēku dienā. Parastais mājas lapas hostings, jeb “Shared hosting” ir serveris uz kuru tiek izvietotais vairākas klientu mājas lapas. Servera jauda tiek izdalīta katram klientam procentuāli.

Virtuālais privātais serveris (VPS) – ir vispopulārākais hostinga veids. Šāds mājas lapas hostings, jeb virtuālais serveris spēj paveikt daudz vairāk nekā parastais hostings. Servera jauda ir atkarīga no izvēlētā plāna.

hostings

Kādu hostingu izvēlēties?

Pirms veikt hostinga izvēli, ir svarīgi saprast, kāda jauda tīmekļa vietnei būs nepieciešama. Ja tiek veidota vienkārša mājas lapa vai vienkāršs blogs, kuru dienā apmeklēs līdz 100 cilvēkiem, pietiks ar parastu mājas lapas hostingu. Jāņem vērā, ka šādā gadījumā, ja apmeklētāju skaits augs, var rasties hostinga pārslodze – jo vairāk apmeklētāji mājas lapai, jo lēnāka tā kļūs.

Taču, ja nav skaidrs, kāds būs apmeklētāju skaits, ieteicams izvēlēties virtuālo privāto serveri. Virtuālais privātais serveris būs salīdzinoši ātrāks. Tā izmaksas būs atkarīgas no tādiem kritērijiem kā RAM lieluma, SSD diska vietas un datuplūsmas apjoma. Papildus tam, ja datu apjoms vai apmeklētāju skaits sāk strauji augt, plāna kritēriju apjomus iespējams palielināt.