Mājas lapas hostings

Jums ir lēna mājas lapa? Lēns hostings? Mājas lapa bieži nedarbojas un nav sasniedzama, tad šis raksts ir domāts tieši Jums.

Mājas lapas viena no svarīgākām lietām ir mājas lapas hostings. Mājas lapas hostingam jeb serverim ir jābūt ar:

1. Pietiekamu ietilpību
2. Jābūt automātiskai rezerves kopijai
3. Mājas lapas serverim ir jābūt jaudīgam, WordPress mājas lapām iesākām izmantot Virtuālo serveri
4. Jāparliecinās vai Jums ir tehniskā atbalsta opcija

Mājas lapas hostings, jeb serveris iedalās parastajā mājas lapas hostingā un virtuālajā privātajā serverī.

Parasts mājas lapas hostings

Parasti izmaksā no 5 EUR mēnesī. Uz šādu hostingu Jūs varat izveidot vienkāršu mājas lapu, vienkāršu blogu, kuru apmeklēs vidēji ap 20 – 100 cilvēku dienā. Parastais mājas lapas hostings, jeb “Shared hosting” ir serveris uz kuru tiek izvietotais vairākas klientu mājas lapas, servera jauda tiek izdalīta katram klientam procentuāli. Visbiežākās problēmas ar ko saskarās šādu mājas lapu īpašnieki ir tāda, ka pēkšni aug apmeklējums un mājas lapas kods, datubāze sāk veidot vairāk pieprasījumu, līdz ar to, palielinās mājas lapas noslodze un Jūsu mājas lapa var strādāt lēni vai nestrādāt vispār. No pieredzes ir gadījies arī, ka Hostinga sniedzēju kompānijas brīdina par pārāk lielu noslodzi un draud ar atslēgšanu.

Virtuālais privātais serveris, jeb VPS

Izmaksā no 15 EUR mēnesī. Šis ir vispopulārākais veids, ko izvēlas mūsu klienti un arī mēs iesakam tieši izvēlēties VPS piedāvātās iespējas. Šāds mājas lapas hostings, jeb virtuālais serveris spēj paveikt daudz vairāk nekā parastais hostings. Jums ir pieejama visa paredzētā servera jauda, attiecībā kādu plānu Jūs izvēlēsieties. Virtuālais serveris principā ir kā parasts dators, protams virtuāls. Galvenā Virtuālā servera īpašības ir tādas, ka Jūs variet viņu konfigurēt pēc saviem ieskatiem, izvēlēties kādu Linux vai citu operētājsistēmu izmantot.

Bieži mēs saskaramies ar WordPress mājas lapām, kuras klienti tur uz lētu hostingu un nesaprot, kāpēc viņu mājas lapa, blogs, interneta veikals strādā lēni. Var veikt daudz un dažādus mājas lapas optimizācijas, uzlabošanas darbus, bet ieguvums būs neliels, tāpēc mēs saviem klientiem iesakām un palīdzam izvēlēties pareizo mājas lapas hostingu, izvērtējot klienta mājas lapas apjomu, sarežģītību, apmeklējumu.

Virtuālā servera galvenie parametri, kam būtu jāpievērš uzmanība ir:

  1. Diska vieta un diska veids. Noteikti jāizvēlās SSD disks
  2. Operatīvās atmiņas daudzums. Jāizvērtē, cik daudz atmiņas būs nepieciešamas. Parasti mēs izvēlamies starp 1GB – 2GB RAM.
  3. Procesors. Parasti iesakam izvēlēties 2 kodolu procesoru.

Šāda virtuālā servera izmaksas, salīdzinot ar Latvijas hostinga kompāniju piedāvājumiem, ārzemēs izmaksa daudz lētāk, pat 4 reizes lētāk un ar lielāku jaudu, stabilitāti.

Mājas lapu hostinga servisi

Populārākie mājas lapu hostinga servisi ir pieejami Cloudways.com. Cloudways.com serviss piedāvā izvēlēties Jums vairākus hostinga sniedzējus. Šī platforma darbojās kā starpnieks, kur ar savu sistēmu ļauj cilvēkiem ātri un vienkārši ar diviem klikšķiem izveidot gan WordPress hostingu, jau gatavu mājas lapu, vai arī jebkādu citu sistēmu. Starp piedāvājumiem ir DigitalOcean.com, Google Cloud Hosting, Vultr, Amazon Web Services, Linode un KeyUp. Šīs visas pašas par sevi ir Hostinga, Serveru īres kompānijas, bet Cloudways sistēma tās visas ir apvienojusi vienā.

Ja Jūs vēlaties pārbaudīt savu WordPress mājas lapas ātrumu, veikt optimizāciju, bet Jums nav pietiekamu zināšanu un māc šaubas, tad droši variet sazināties ar mums un mēs veiksim Jūsu mājas lapas auditu un dosim Jums ieteikumus. Uzticiet šo darbu mums.