Ikdienas mēs saskaramies ar lēni strādājošām WordPress mājas lapām, kuras mūsu klienti lūdz uzlabot un padarīt ātrākas, tāpēc arī nedaudz aprakstīsim kāpēc tas notiek un kā no tā izvairīties vai arī paša spēkiem veikt nepieciešamos darbus:

Lēna mājas lapa

Visbiežākie celoņi WordPress mājas lapām ir:

  1. Lēns mājas lapas hostings, pārliecinieties, vai Jums nav shared hostings (uz viena servera atrodas vairākas lapas). Mēs iesakām izvēlēties stabilu mājas lapas hostingu, jo WordPress sistēma, lapa, kopā ar daudziem moduļiem ir ļoti prasīga pret servera resursiem. 99% gadījumu, mēs šo problēmu atrisinam ar mājas lapas hostinga maiņu
  2. Daudz moduļu. Jums vajadzētu pārskatīt kādi moduļi, plugini tiek lietoti un kuri Jums tomēr nav vajadzīgi vai nav aktīvi. Pat neaktivizēts modulis, plugins pieprasa savus resursus.
  3. Pārliecinites vai kāds no moduļiem neveido liekus pieprasījumus, jo nereti bezmaksas moduļu izstrādātāji ievieto dažādas koda pārbaudes, saucamos HTTP pieprasījumus (Calls). Šo vislabāk darbu uzticēt zinošiem cilvēkiem.
  4. Kādas tēmas, ādiņas tiek izmantotas. Mēs ieteiktu deaktivizēt, dzēst visas neaktīvās, neizmantotās WordPress ādiņas.
  5. Ierakstu autosave funkcija, kā arī “Posts revisions” veido iespēju apskatīt iepriekšēji izveidoto saturu un nepieciešamības gadījumā atgriesties pie iepriekšējās versijas. Šo parametru mēs ietektu limitēt, norādīt tikai 2 “Post revision”
  6. Datubāzes optimizācija. Ar moduļiem https://wordpress.org/plugins/wp-optimize/ pārbaudīt un optmizēt Jūsu datubāzi. Pirms darbības veikšanas iesakām paņemt mājas lapas rezerves kopiju, kā arī šo darbu tomēr uzticēt zinošiem cilvēkiem.
  7. Mājas lapas Cache pārskatīšana. Noteikti jebkurai WordPress mājas lapai būtu jābūt pareizi uzstādītam Cache pluginam, modulim. Nepareizi nokonfigurēts W3 Total Cache modulis vai kāds cits, var būtiski ietekmēt Jūsu mājas lapas darbību, nevis to uzlabot.
  8. Analīzes un pārbaudes rīku izmantojam https://wordpress.org/plugins/query-monitor/. Šis modulis mums ļauj redzēt mājas lapas ielādes ātrumus un pilnīgi visus pieprasījumus, “Queries”, kādus veic konkurētā lapa, līdz ar to, mēs ātri varam atrast un analizēt kurš modulis vai pieprasījums, funkcija rada problēmas. Šo rīku arī izmantojam dažāda veida ātruma salīdzināšanai. Klienti bieži jautā, kā es zināšu, ka lapa strādās ātrāk, tad nu uz esošo hostingu uzstādam moduli, pārnesam visu mājas lapu uz mūsu testa servera un klientam iesūtam divus rezultātus salīdzināšanai. Bieži vien hostinga kompānijas uzskata, ka vaina ir kodā, bet tā nebūt nav, jo kā gan viena mājas lapa var strādāt pat 10 reizes ātrāk, vienkārši nomainot mājas lapas serveri.
  9. Themes pārbaude. Mēs neieteiktu izmantot Bezmaksas WordPress ādiņas, bet tā vietā labāk iegādāties iekš https://themeforest.net/ vai kādas citas WordPress themes tirgotavas. Iegādājoties ādiņu jāņem vērā sekojoši rādītāji: Tehniskais atbalsts jaunākām WordPress un WooCommerce versijām, labs pārdošanas skaits, labs reitings, ko ir atstājuši citi pircēji. Ja Jums māc šaubas, kāda WordPress ādiņa būtu Jums vispiemērotākā, droši sazinieties ar mums, un mēs palīdzēsim Jums izvēlēties Jūsu WordPress ādiņu. Jāsaka, ka WordPress ādiņām arī ir savi mīnusi un mēs nevaram zināt ko tēmas izstrādāju firmas vai programmētāji ir saveidojuši, līdz ar to, praktiski pērkot gatavu ādiņu, theme Jums īsti nebūs nekādas garantijas gan par ātrdarbību, gan arī par mājas lapas drošību, tāpēc vislabākais veids, ja esat savu projektu izvēlējušies veidot uz WordPress, vai Jums jau ir mājas lapa uz WordPress, to izstrādāt unikāli un pārdomāti, tieši atbilstoši Jūsu biznesa specifikai, biznesa vajadzībām.
  10. Drošības moduļi, kas aizsargā Jūsu mājas lapu no uzbrukumiem un nevēlamām darbībām. Iesakām izmantot šos moduļus: https://wordpress.org/plugins/wordfence/ kā arī https://wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/. All In One WP Security & Firewall modulis ļauj Jums iestatīt faila labošanas režīmu, kas informēs Jūs, ja Jūsu mājas lapas faili tiek mainīti bez apstiprinājuma. WordFence modulis ļauj Jums izskenēt Jūsu mājas lapu un pārbaudīt vai faili ir droši. Darbojās kā Antivīruss.

Šie bija 10 ieteikumi, kā pasargāt un uzlabot savu WordPress mājas lapu.

Atcerieties, vienmēr laicīgi veiciet moduļu, pluginu laicīgu atjaunošanu.

Ja Jums ir nepieciešama palīdzība ar Jūsu WordPress lapas, WooCommerce interneta veikalu, droši sazinieties ar mums un mēs spēsim atrisināt drošības, ātrdarbības jautājumus ātri un efektīvi.