Jūs noteikti būsiet ievērojis draugiem.lv, Facebook vai Twitter logotipus pie rakstiem interneta mājas lapās. Tas nozīmē: ja cilvēkam patikusi informācija, viņš iesaka to izlasīt arī saviem draugiem. Savukārt draugi to ieteiks tālāk saviem draugiem utt. Rezultātā Jūsu biznesam sanāks ļoti efektīva bezmaksas reklāma, kura paaugstinās uzņēmuma atpazīstamību un paplašinās klientu loku. Sociālo tīklu ieteikumi nereti iedarbojas daudz spēcīgāk nekā visdārgākā reklāma, jo klasisko reklāmu cilvēki bieži ignorē, bet radu un draugu ieteikumiem vienmēr ir lielāks svars. Pēdējos gados sociālajos portālos iespējams veidot komerciālos lietotāja profilus, kuri pie pareiza menedžmenta dod lieliskus rezultātus. Jāatceras tikai viena lieta: pie aktivitātēm tviterī vai „draugos” jāpiedomā pastāvīgi; tā nav lieta, ko var vienu reizi uztaisīt un aizmirst.

Sociālo tīklu lietošanas ieguvumi:

  • Pieaugs Jūsu mājas lapas vai interneta veikala apmeklējums. Informācija sociālajos tīklos noteikti saturēs saiti uz Jūsu uzņēmuma interneta vietni.
  • Zīmola atpazīstamība – jo vairāk cilvēku tvītos par Jūsu uzņēmuma jaunajiem produktiem, vai lasīs informāciju Facebook, jo vairāk arī uzzinās par Jums.
  • Izejam uz ārzemju klientiem: ja draugiem.lv skaitās tīri latvisks sociālais tīkls, tad ar Facebook, Google+, LinkedIn, Vkontakte, Pinterest un vairākiem citiem ir tieši pretēja situācija – tie ir populārāki ārzemēs.
  • Orientējamies uz konkrētām vecuma grupām. Pareizi izvēloties sociālos tīklus, varam uzrunāt konkrētu auditoriju. Pusaudži lielākoties nesēd turpat, kur viņu vecāki. Īpaši tas attiecināms uz ārzemju portāliem. Tādā tīklā kā Google+ vairāk uzturas cilvēki ar augstu izglītības līmeni.
  • Izmantojam Youtube video priekšrocības. Sens sakāmvārds pauž tautas gudrību „Labāk vienu reizi redzēt nekā…” Tāpēc uzņemam videoklipu par savu uzņēmumu un izvietojam to savos sociālo tīklu profilos.
  • Biznesa profilu izveidošana sociālajos tīklos šobrīd ir bezmaksas. Tas ir vēl viens stimuls tos lietderīgi izmantot.

Kā pareizi organizēt Jūsu biznesa reklāmu sociālajos tīklos?

Ja Jums ir pieredze un pietiekoši brīvā laika, tad varat darīt to saviem spēkiem. Tas nav nekas sarežģīts. Tomēr, ja vēlaties maksimālu atdevi, iesakām to uzticēt pieredzējušiem profesionāļiem. Pa saprātīgu abonentmaksu speciālisti sekos Jūsu produktu reklāmai sociālajos tīklos un veiks mērķtiecīgas aktivitātes, kuras cels uzņēmuma atpazīstamību un produktu noietu tirgū. Ne vienmēr ir pareizi reklamēt atlaides; nereti daudz efektīvāks līdzeklis ir konkursu un loteriju organizēšana, kas ir īpaši populāra jaunatnes vidū. Ja vēl balva ir Jūsu kompānijas produkts, tad tam būs dubulta ietekme firmas atpazīšanā. Šeit milzīga nozīme ir reklāmas aktivitāšu ērtai pārlūkošanai no mobilajām ierīcēm un mājas lapas responsīvajam dizainam.