Jūs jau esat pasūtījis mājas lapu savam uzņēmumam un nu meklējat hostinga pakalpojumu sniedzēju, t.i. datu centru, uz kā servera šo lapu izvietot. Parasti katra web hostinga kompānija piedāvā ne mazāk kā piecus dažādus tarifu plānus dažādiem mērķiem. Ja Jūsu bizness vēl nav plaši pazīstams, mājas lapa ir neliela, un tai drīzumā nav gaidāms masveidīgs apmeklētāju pieplūdums, varat izvēlēties kādu no ekonomiskajiem tarifu plāniem, kas  izmaksā 3-10 EUR mēnesī. Ar laiku apmeklētāju skaits aug, un uz servera veidojas pieprasījumu rinda, kā rezultātā mājas lapas ielāde aizkavējas. Liekas, ka 5 vai 10 sekundes pagaidīt taču nav grūti, bet klienti to nesaprot.

Kādēļ nepieciešama mājas lapu optimizācija?

Kā liecina ASV kompānijas Compuware pētījums, 32% klientu aizver lapu, ja tā neielādējas pirmo 1-5 sekunžu laikā.  Zaudēt trešdaļu potenciālo klientu negrib neviens, tāpēc nepieciešams optimizēt hostinga pakalpojumu atbilstoši Jūsu mājas lapas apjomam, apmeklējumam, un nākotnes tendencēm. Gandrīz visi mūsdienu web hostinga provaideri piedāvā tādu modernu pakalpojumu kā izdalītais (dedicated) serveris ar SSD datu glabātuvi, kas piedāvā līdz 300% lielākus lapu ielādes ātrumus nekā jebkurš līdzšinējais risinājums.

Lēnas mājas lapas optimizēšana

Pēc eksperta Džeikoba Nīlsena domām, vienkāršai mājas lapai būtu jāielādējas vienas sekundes laikā. Lai to optimizētu, ir vesela rinda metožu.

  • Mūsdienu web lapas parasti ir dinamiskas, t.i. rakstītas php valodā. Profesionāls programmētājs noteikti pratīs uzrakstīt optimālāku kodu nekā students Pēteris.
  • Informācijas kešošana uz servera nozīmē, ka informācija, kuru klienti pieprasa visbiežāk, nav jāmeklē pa datubāzēm, bet tā ir vienmēr pa rokai.
  • GZIP kompresija ir datu pārraide saspiestā formā (praktiski ieguvums ir ap 50%). Tas nozīmē, ka pie neliela mobilā interneta ātruma dati līdz klientam nokļūs 2 reizes ātrāk.
  • Pieprasījumu skaits viennozīmīgi ietekmē lapas ielādes ātrumu, jo lapas pieprasījumiem uz servera ir rindas kārtība. Šeit palīdzēs augstāk minētais izdalītais serveris.
  • Javascript un AJAX ir mūsdienīgas web programmēšanas metodes, kas ļauj izmainīt tikai kādu daļu mājas lapā bez vajadzības pārlādēt visu lapu (piemērs – apskatīt palielinātu attēlu). Agrāk to lietošanu bremzēja fakts, ka mobilie pārlūki nesaprot šīs tehnoloģijas, bet laiki ir mainījušies.

Lēns interneta veikals

Ne tikai mājas lapas var būt lēnas. Arī interneta veikalos esošā informācijas pārpilnība var vietni padarīt lēnu. Lai interneta veikals nebūtu lēns, būtiski optimizēt attēlus un ikonas, kas tajā ievietotas.

Pēc interneta veikala izstrādes, veiciet tā ātruma testu, lai pārliecinātos, ka tas strādās ātri un bez aizķeršanās.

Kā praktiski panākt optimālu mājas lapas ielādes ātrumu?

Ja Jūs pats neesat web lietu speciālists, Styleweb.lv komanda ar lielāko prieku Jums palīdzēs.