Mūsdienās neviens uzņēmums nespēj normāli funkcionēt bez globālā tīmekļa un tā instrumentiem. Pareizi izstrādāta mājas lapa, pirmkārt, nozīmē atpazīstamību, jo bez datoriem un mobilajām ierīcēm mūsdienās nekas nenotiek. Caur internetu var ne tikai iepazīstināt ar savu uzņēmumu, bet arī pārdot preces un pakalpojumus, un kas ir ne mazāk svarīgi – vienmēr atrasties kontaktā ar klientiem.

Mājas lapas izstrādes mērķi

Katram uzņēmējam ir svarīgi apzināties, ka mājas lapa var būt tikpat nozīmīgs naudas pelnīšanas rīks, cik ciparvadības darbgalds vai augsti kvalificēts darbinieks. Nekādā gadījumā nevajadzētu interneta vietni turēt tikai prestižam vai tāpēc, ka konkurentiem tādas ir, bet apzināties tās iespējas, un maksimāli izmantot. Ne mazāk svarīgs faktors ir izmaksas: mājaslapa vienmēr izmaksās daudz lētāk nekā regulāra reklāma presē, radio vai televīzijā.

Galvenie mājas lapas izveides mērķi:

  • Esošie un potenciālie klienti caur to uzskatāmā veidā iegūst informāciju par uzņēmuma darbību, produktiem, paveiktajiem darbiem. Jēdziens „uzskatāmi” nozīmē, ka iespējams pievienot fotogalerijas, videoklipus, prezentācijas u.c. uzskates līdzekļus.
  • Var organizēt reklāmas kampaņas jaunu klientu piesaistīšanai
  • Var pieņemt pasūtījumus un tirgot produktus (ieskaitot maksājumu karšu lietošanu)
  • Caur mājas lapu iespējams saņemt klientu atsauksmes, kas ir nozīmīgs pasākums biznesa optimizēšanai
  • Izveidojot mājas lapu angļu, krievu vai citās valodās, mēs varam bez papildus pūliņiem uzrunāt arī citās valstīs dzīvojošos potenciālos klientus
  • Tiek ietaupīts milzums laika, jo internetā ievietotā informācija nonāk līdz klientam uzreiz, bez kavēšanās
  • Mājas lapa ir efektīva ilgtermiņa investīcija, jo pieredzējušu profesionāļu izveidota interneta vietne vienmēr atmaksāsies.

Kā tikt pie labas un rentablas mājaslapas?

Pirmais darbiņš, ko vajadzētu veikt, būtu izdomāt plānu, ko Jūs ar konkrēto interneta vietni vēlaties panākt, un kāds saturs tanī būtu jābūt. Nākamais etaps – ejam pie profesionāliem interneta projektu izstrādātājiem, kuri Jums pastāstīs par mājas lapas iespējām, demonstrēs paraugus un uzklausīs Jūsu vēlmes. Kad būsit izvēlējušies un vienojušies par optimālo variantu, pieredzējis web-programmētājs uzrakstīs Jūsu lapas kodu un izvietos gatavo produktu uz interneta servera. Ja Jums radīsies grūtības ar jauna satura pievienošanu mājaslapā – arī par to parūpēsies profesionāļi.

Nekādā gadījumā nevajadzētu censties ietaupīt un uzņēmuma mājas lapas izstrādi un uzturēšanu uzticēt, lai Jūsu „biznesa skatlogs” kādu dienu nepārtrauc darboties.