Grafiskais dizains ir ļoti būtiska mājas lapas nianse. Tas ir pirmais, ko klients ievēro, apmeklējot mājas lapu. Kas ir grafiskais dizains un kā tas tiek izmantots?

Kas ir grafiskais dizains?

Grafiskais dizains ir grafiku, tipogrāfijas un attēlu izmantošana, lai komunicētu ar auditoriju un paustu konkrētu ideju. Atšķirībā no Web dizaina, grafiskais dizains attiecas tikai uz grafiku izveidi tīmekļa vietnei. Grafiskie dizaineri neveic programmēšanas darbus.

Grafiskā dizaina izstrāde sevī ietver pilnu uzņēmuma dizaina tēlu izstrādi, kas ietver gan mājas lapas dizaina izstrādi, logo izstrādi, banneru izstrādi un citu grafisko materiālu izstrādi.

Grafiskie dizaineri var strādāt gan ar drukas projektiem, gan ar digitālajiem projektiem.

Grafiskā dizaina izstrādes soļi

grafiskais dizains
  • Iepazīšanās posms – tiek veikta informācijas izpēte, lai iepazītos ar uzņēmumu, tā vizuālo tēlu;
  • Izpētes posms – tiek uzdoti jautājumi, lai noskaidrotu konkrētu informāciju par klienta vēlmēm un mērķiem. Šajā posmā svarīgi ir veikt arī tuvāko konkurentu izpēti.
  • Ideju veidošana – tiek ģenerētas dizainu idejas;
  • Skiču veidošana – kad idejas prioritizētas, tiek veikta to skicēšana;
  • Izstrādes process – kad klients apskatījis labākās skices, tiek sniegtas atsauksmes, tiek izvēlēts konkrēts dizains un uzsākta tā izstrāde;
grafiskais dizains
grafiskais dizains
  • Noformējuma precizēšana – kad saņemtas atsauksmes par izstrādāto dizainu, notiek tā pielāgošana, lai tas atbilstu klienta vēlmēm. Precizējumi var tikt veikti arī vairākas reizes līdz tiek sasniegts vēlamais rezultāts.
  • Prezentācija – svarīgi saprast kā nepārprotami pasniegt ziņu, kas tiek nodota ar grafisko dizainu.

Web lapas dizains

Web dizains attiecas uz mājas lapu vai interneta veikalu noform;ejumu. Parasti tas attiecas uz tīmekļa vietnes izstrādes, nevis programmatūras aspektiem.

Web dizainera pienākums, izmantojot attēlus, HTML, CSS un JavaScript, ir izveidot tīmekļa vietnes kopējo izskatu. Talantīgi web dizaineri ir ļoti radoši, spēj izvēlēties estētiskas krāsuu paletes un radīt unikālus tīmekļu vietņu dizainus.

Logo izstrāde

Logo ir kas vairāk kā parasts attēls. Logo ir uzņēmuma atpazīšanas simbols. Labi izstrādāts logo ir vienkāršs veids, kā potenciālajiem klientiem parādīt, ka uzņēmums ir profesionāls, uzticams un piedāvā kvalitatīvas preces vai pakalpojumus.

Logo visbiežāk tiek izmantotas 2-3 krāsas, tas ietver kādu nelielu attēlu un uzņēmuma nosaukumu. Jāņem vērā, ka visiem elementiem jābūt pārdomātiem, jo logo veido uzņēmuma identitāti.

Mājas lapu dizainu izstrādes process

StyleWeb galvenie mērķi ir izveidot tādu mājas lapas dizainu, kas būtu moderns, atbilstu mūsdienu prasībām, būtu ērti uztverams, kā arī mājas lapas apmeklētājiem būtu patīkami uzturēties Jūsu mājas lapā.

Mūsu mākslinieki, izvērtējot iesniegto informāciju, izstrādā tieši Jūsu biznesam saistošu mājas lapas vizuālo tēlu.